ZABEZPIECZENIE ŁADUNKU

Zabezpiecz swój ładunek w łatwy i szybki sposób. Proponowane przez nas rozwiązania są sprawdzone oraz dostosowane do aktualnych przepisów w transporcie drogowym.

Asortyment zabezpieczający ładunek

LISTWY TRANSPORTOWE

Aluminiowe listwy przeznaczone do bezpiecznego i łatwego mocowania ładunku za pomocą pasów transportowych oraz drążków. Występuje kilka rodzajów listew aby móc najlepiej dobrać listwę w miejscu montażu i jego przeznaczenia. Dzielimy je na listwy standardowe montowane na bokach pojazdu, ścianie grodziowej oraz pod sufitem, następnie listwy podłogowe montowane od wewnętrznej strony dodatkowej podłogi w pojeździe, oraz listwy do regałów montowane na zestawach zabudowy.

Listwa standardowa

stosowana na boku pojazdu, ścianie grodziowej oraz pod sufitem.

Listwa podłogowa

specjalna konstrukcja listwy pozwala na jej montaż od wewnętrznej strony dodatkowej podłogi, dzięki czemu jest możliwy bezinwazyjny montaż w pojeździe.

Listwa do regałów

mocowana na przodzie lub boku zestawów serwisowych.

PASY TRANSPORTOWE ORAZ UCHWYTY

Najbardziej popularny i uniwersalny sposób zabezpieczenia ładunku. Oferowane przez nas pasy posiadają zarobioną końcówkę kompatybilną do listwy transportowej. Wszystkie nasze pasy spełniają europejską normę EN 12195-2 , która gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Pasy są szerokości 25 mm, wytrzymałość ich wynosi do 750 kg przy prostym naciągnięciu. Alternatywą pasów są uchwyty do pasa, dzięki czemu można do nich mocować już posiadane pasy. Sam uchwyt znajduje również zastosowanie jako adapter do haczyków, które można wykorzystać do powieszenia różnych elementów, kabli czy odzieży.

Pas z napinaczem typu klamra

dwuczęściowy pas z dwoma końcówkami do zaczepiania , szerokość taśmy 25 mm. Charakteryzuje się szybkim zaciskaniem. Wytrzymałość do 250 kg.

Pas typu grzechotka

dwuczęściowy pas z dwoma końcówkami do zaczepiania, szerokość taśmy 25 mm. Posiada napinacz o wytrzymałości do 750 kg, który daje możliwość solidnego mocowania ładunku.

Pas ściągający

pas jednoczęściowy z klamrą do zaciskania, szerokość taśmy 25 mm. Pasy wykorzystywane do szybkiego spinania ładunku. Wytrzymałość do 250 kg.

Uchwyty transportowe

służą jako adaptery do pasów, które nie posiadają końcówek przystosowanych do listew transportowych. Stosuje się je również do haczyków. Wytrzymałość do 500 kg.

Haczyki

element doczepiany do uchwytu transportowego. Stosuje się do wieszania różnych przedmiotów, kabli czy nawet odzieży. Wytrzymałość haczyka wynosi do 25 kg.

DRĄŻKI ROZPOROWE

Nowoczesne i szybkie rozwiązanie zabezpieczania palet oraz ładunków gabarytowych. Używa się go pomiędzy listwami transportowymi w pionie i poziomie do zabezpieczania ładunku. Jego wytrzymałość wynosi do 350 kg. Wykonane z aluminium z dodatkową plastikową osłoną, nadają się do zabezpieczania w transporcie płyt, drzwi , a nawet okien. Blokada drążka automatycznie zaskakuje po jego rozciągnięciu, a zwalnia poprzez naciśnięcie przycisku. Zakres regulacji wynosi 500 mm. Spełniają normy EN 12195-1 i posiadają odpowiednie etykiety ze wszystkimi informacjami.

Dlaczego warto zainwestować w system zabezpieczania ładunku?

Dzięki zastosowaniu listew transportowych, możesz w szybki i łatwy sposób zabezpieczyć przewożony ładunek, gabaryty, narzędzia czy nawet butle gazowe. Listwy są kompatybilne z pasami, drążkami oraz różnymi uchwytami.
Pasy są uniwersalnym zastosowaniem zabezpieczającym każdy ładunek, a zarobione końcówki są kompatybilne do oferowanych listew transportowych, dzięki czemu zabezpieczanie ładunku staje się proste i wygodne.
Drążki rozporowe do zabezpieczania ładunku są idealnym rozwiązaniem do szybkiego oraz solidnego zabezpieczenia np. palet, płyt czy też okien. Drążki są kompatybilne z listwami, a ten sam drążek można montować pionowo jak i poziomo.